Make your own free website on Tripod.com

VELAYET`IN SAYFASINA HOS GELDINIZ

Hz Ali (as)'in sözleriyle Hz Muhammed(saa)

Ana sayfa
Hz Ali Kimdir? (Hz.Peygamber'in Dilinden)
Hz Ali(as) kimdir? (Kendi dilinden)
Hz Ali (as) kimdir (Kuran'in dilinden)
Hz Ali (as)'in ALLAH inanci
Hz Ali (as)'in sözleriyle Hz Muhammed(saa)
Cahil Bizi Tekfir Eyler
Dikkat
Islamin Özüyüz
Lanet Olsun
Erenler
Asik
Duvaz Imam
Zalim felek
Biliriz
Nazli Yar
Bana Derler Kimi Seversin
Gezdim Gördüm
Öldüm de Geldim
Yok Dostum
Sahtekar Asiga
Dürzü Var
Eyler

Ve bilirim bildiririm ki Muhammed kuludur, rasulüdür. Onu taninmir bir dinle gönderdi; üstünde yalim-yalim ates yakilan, yol yitirenlere yol bulduran dag gibi belirli alametle, hükmü kesin kilinmis kitapla, paril paril parlayan, isikla, alev alev balkiyan aydinlikla, bozulmasi mümkün olmayan emirle yolladi süpheleri gidermek, apacik gercekleri kesinlestirmek, delillerle halki kötülüklerden cekindirmek, belalardan korkutmak icin yolladi.

Allah onu öyle bir cagda yolladi ki, insanlar sapmislardi, sasirmislardi. Fitne yoluna ayak atmadaydilar; olmayacak seyler, onlari dogru yoldan alikoymustu. Büyükler (büyük sandiklari kisiler), onlari gercek yoldan saptirmislardi; bilgisizler, bilgisizlikle onlari asagilatmislardi. İslerinde saskina dönmüslerdi; cehil yüzünden belaya düsmüslerdi.

Onlara ögüt vermede direndi; dogru yola yürüdü; onlari hikmete, güzel ögüte cagirdi.

Hz. Muhammed'in, (s.a.a) Karar ettigi yer, karar edilecek yerlerin en hayirlisidir; yetistigi yer, yetisilen yerin en yücesidir. Keramet madenlerinde yetismis, selamet yaygisinin yayildigi yerlerde gelismistir. İyi kisilerin gönülleri ona yönelmistir; inananlarin gözleri, ona meyletmistir. Allah, eski kinleri onunla gömmüstür; gönüllerdeki düsmanliklari, onunla söndürmüstür. Onunla, inananlari uzlastirmistir, kardes etmistir. O'nunla sirki imandan ayirmistir. O'nunla, alcalisi yüceltmistir; onunla yüceligi alcaltmistir. Sözü anlatistir. O'nun; susmasi, söz söyleyisidir.

Sen de tertemiz olan Peygamberinin huylariyla huylan; cünkü O'nda uyulacak huylar, yaslanacak kisiye yaslanacak seyler vardir. Kullarin Allah'a en sevgilisi, Peygamberine benzemeye calisan, O'nun izini izleyen kisidir.

Onu apaydin isikla, görünüp duran, süpheleri gideren, delille apacik yolda, insanlari sapikliktan kurtaran, dogru yola sevkeden kitapla gönderdi. Mensup olduğu boy, en hayirli boy; agaci en hayirli agaç, dallari, budaklari güzel ve dogru; dileyenler meyvelerinden kolayca yiyebilirler.

Enter subhead content here

Enter content here

Enter supporting content here